2019 m. lapkričio 4 d.

Advokatų kontoros Win & Law advokatas Raimondas Simonavičius gynė klientą ikiteisminiame tyrime. Po sėkmingos gynybos, mūsų kontoros klientui buvo nutrauktas ikiteisminis tyrimas, nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamojo kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo.

Policijos duomenų bazėje buvo užfiksuota, kad kiemo aikštelėje mūsų klientas su savo transporto priemone kliudė kitą transporto priemonę ir pasišalino iš įvykio vietos. Po šio  įvykio, pareigūnai atvykę į namus, įtariamajam nustatė virš 1.5 promilės girtumą, ko pasėkoje ji sulaikė ir uždarė į areštinę.  Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 2811 str. 1d.

Advokatas, gynęs įtariamąjį byloje, įrodė, kad pareigūnai netinkamai laikėsi alkotesterio naudojimo instrukcijos ir girtumo nustatymą atliko nesilaikydami numatytos metodikos.  

Atkreipiame dėmesį, kad Policijos pareigūnai tikrindami transporto priemonių vairuotojus ar nusikalstamos veikos padarymu įtariamą asmenį, nustatę, kad alkoholio koncentracija 1,51 ir daugiau promilių, ne anksčiau kaip po 15 minučių ir ne vėliau kaip po 30 minučių nuo pirmojo tikrinimo atlieka pakartotinį tikrinimą. Kai pirmojo ir pakartotinio tikrinimo rezultatai skiriasi, laikoma, kad per tikrinimą nustatyta asmens iškvėptame ore esanti etilo alkoholio koncentracija yra ta, kuri yra mažiausia iš nustatytų per pirmąjį ir pakartotinį tikrinimą.

Ikiteisminio tyrimo surinktų duomenų viseto pagrindu buvo konstatuota, jog įtariamo vairuotojo neblaivumas buvo nustatytas nesilaikant alkoholio matuoklio gamintojo instrukcijoje nurodytų sąlygų, todėl įtariamajam dėl inkriminuotos nusikalstamos veikos padarymo, ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.